O nas

 

Biuro Podróży Amigos B.B jest spółka prawa handlowego , udziałowcami są osoby fizyczne jest to spółka rodzinna. Firma powstała na mocy aktu notarialnego Repertorium A, numer: 3747 /2002, zawartego w Jeleniej Górze w Kancelarii Notarialnej - Anny Wielento w dniu 23.09.2002.

 

 

Ogólne Warunki Uczestnictwa

Ogólne warunki ubezpieczenia

 

Zakres działalności biura dotyczy sprzedaży usług turystycznych, wyłącznie profesjonalnych i wiarygodnych finansowo touroperatorów funkcjonujących na polskim i niemieckim rynku usług turystycznych, przewoźników lotniczych , autokarowych i promowych oraz ubezpieczycieli, rejsów statkami pasażerskimi. Spółka posiada zezwolenie Wojewody nr 23/z/2003 na organizacje i pośrednictwo w zakresie imprez turystycznych.

 

Zakres działalności spółki dotyczy sprzedaży usług turystycznych, wyłącznie profesjonalnych i wiarygodnych finansowo touroperatorów funkcjonujących na polskim i niemieckim rynku usług turystycznych, przewoźników lotniczych , autokarowych i promowych oraz ubezpieczycieli. Spółka posiada zezwolenie Wojewody nr 23/z/2003 na organizacje i pośrednictwo w zakresie imprez turystycznych. Wiarygodność biura potwierdza wpis do centralnego rejestru zezwoleń, corocznie odnawiane ubezpieczenie OC uwidocznione w centralnym rejestrze zezwoleń, corocznie publikowane sprawozdania finansowe w KRS-ie i ogłaszane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

 

W 2012 roku Biuro Podróży Amigos B.B. otrzymało tytuł Geparda Biznesu Spośród 60 tysięcy firm Wywiadownia Handlowa Infocredit wybrała te, które w latach 2008 -2010 miały każdego roku przynajmniej 500 tysięcy zł przychodów, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia. Znalazła 28 284 takie przedsiębiorstwa i policzyła ich wartość rynkową na koniec marca 2009, 2010 i 2011. Szczegółowe informacje w tym zakresie dostępne są na stronie www.gepardybiznesu.pl

 

1.W 2003 roku zawarliśmy kontrakt z korporacją niemieckich biur Podróży funkcjonującą pod nazwą Reise-Service Orthgiess na mocy tej umowy Biuro Podróży Amigos B.B. jest generalnym przedstawicielem na Polskę w zakresie sprzedaży oferty wybranych niemieckich biur podróży w utworzonej sieci biur agencyjnych. Oferujemy również rejsy luksusowymi statkami po morzach i oceanach. Nasza współpraca jest kontynuowana i rozwijana , wzbogacamy nasza ofertę o produkty kolejnych niemieckich biur często bardzo atrakcyjnych zarówno: cenowo jakościowo jak i tematycznie. Mamy produkty turystyczne spełniające oczekiwania bardzo szerokiej gamy turystów. W ramach sprzedaży oferty niemieckich organizatorów możliwe jest pakietowanie imprez , co w praktyce oznacza, że Klienci mogą w dowolny sposób zgodnie z określonym harmonogramem połączyć różne usługi w dowolnej kombinacji- przelot, wynajęcie samochodu , zakwaterowanie , ubezpieczenie itp.- formuła ta cieszy się coraz większym powodzeniem i jest istotnie tańsza od tradycyjnych pakietów turystycznych. Klienci kupujący imprezy niemieckich touroperatorów maja gwarancje ceny ponieważ mogą dokonywać płatności w euro. Płatność gotówką w euro we wszystkich oddziałach BGZ na terenie całego kraju odbywa się bez dodatkowych opłat.

 

2. Współpracujemy z polskimi wiarygodnymi finansowo organizatorami wyjazdów turystyki wyjazdowej. Oferta dotyczy wypoczynku oraz tzw. wycieczek objazdowych a także imprez pobytowo-objazdowych , zarówno samolotowych , autokarowych jak i z dojazdem własnym. 3) W biurze dokonuje się sprzedaży biletów autokarowych, promowych oraz lotniczych w tym tanich przelotów. Sprzedajemy Ubezpieczenia turystyczne i karty EURO26.

 

3.Lokalizacja – biuro zlokalizowane jest w centrum miasta przy głównym deptaku ok. 30 m od rynku. Działalność w zakresie obsługi klienta prowadzona jest na parterze w nowocześnie wyposażonym i urządzonym lokalu. Lokal zaadoptowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych . W celu prezentacji bieżącej oferty na szybie wystawowej została zamontowana folia projekcyjna gdzie w sposób nowoczesny informujemy o atrakcyjnych możliwościach wyjazdu.

 

4.Wyposażenie - biuro wyposażone jest w nowoczesny sprzęt komputerowy wraz z najnowocześniejszym oprzyrządowaniem i oprogramowaniem - bezkolizyjny i ciągły dostęp do wszelkich systemów rezerwacyjnych oraz innych niezbędnych informacji. Biuro posiada indywidualny dostęp do WiFi.

 

5.Kadra - pracownicy biura to osoby profesjonalnie - zawodowo (z wyższym wykształceniem turystycznym) przygotowana do obsługi klienta, legitymująca się doświadczeniem w branży turystycznej, znająca języki obce, kreatywna otwarta na nowości ciągle uczestnicząca w organizowanych różnego rodzaju szkoleniach i prezentacjach.

 

6.Promocja i reklama prowadzona jest w sposób bezpośredni tj. na specjalnie zaadoptowanej szybie wystawowej. Biuro współpracuje z lokalnymi mediami gdzie prezentuje ofertę własną jak i produkty współpracujących biur podróży. Odpowiedzi na zapytania ofertowe Klientów udzielane są za pośrednictwem poczty internetowej w ten sposób informujemy naszych Klientów o dostępności miejsc , wyszukujemy wyjazdy według z góry określonych kryteriów, proponujemy, doradzamy , przesyłamy oferty first i last minute. Obsługujemy Klientów w biurze a także udzielamy informacji telefonicznie. Jesteśmy portalach społecznościowych. Prowadzimy intensywne i regularne kampanie reklamowe naszych stron na goglach, zamieszczamy posty informujące o atrakcyjnych ofertach. Regularnie przebudowujemy nasze strony internetowe tak aby proste i komunikatywne w obsłudze. Nasi pracownicy kilka razy do roku wyjeżdżają w różne strony świata aby poznać walory turystyczne , historyczne .krajoznawcze , kulturowe…dlatego przekazywane przez nas informacje są również oparte na osobistych doświadczeniach.

 

7.Nasze strony internetowe to: www.slonecznewakacje.com.pl, www.amigos.jgora.pl, www.wyloty-z-niemiec.pl, www.kohsamui.com.pl, www.kariby.de na stronach znajdują się wyszukiwarki ofert umożliwiające prezentacje produktów turystycznych według kryteriów przedstawionych przez klienta. Na stronach zamieszczone są wyszukiwarki za pośrednictwem których Klienci maja możliwość wyszukiwać jak i rezerwować oferty według z góry określonych parametrów.

 

8. Jesteśmy firmą otwartą na potrzeby naszych Klientów jak i kontrahentów. Dlatego oprócz nowych produktów zapewniamy poczucie bezpieczeństwa w tym również finansowego , stabilności, poszukujemy nowych możliwości rozwoju ,które służą naszym Klientom. Za naszym pośrednictwem ofertę niemieckich organizatorów polscy klienci mogą kupić we współpracujących agencyjnych biurach we wszystkich dużych miastach.

 

9. W swoim otoczeniu wybieramy do współpracy instytucje i firmy , które dają naszym Klientom i nam poczucie bezpieczeństwa , dlatego do współpracy w zakresie bankowości wybraliśmy Bank Gospodarki Zywnościowej , ubezpieczeń turystycznych oraz OC –Europäische Reiseversicherung AG , ubezpieczeń majątkowych WARTA, obsługę prawną prowadzi kancelaria K&K Janusz i Tomasz Konkol, tłumaczenia kancelaria tłumacza przysięgłego - Monika Krynicka – Bacior.

 

10.Bierzemy udział w kształceniu nowych kadr i systematycznie przyjmujemy na praktyki uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz z Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze.

 

 

Dane o spółce :

*nazwa własna - "Biuro Podróży Amigos B.B."

*adres - 58-500 Jelenia Góra, Plac Ratuszowy 56

*NIP 611-24-57-653

*REGON - 231136060

*Wpis do Krajowego Rejestru Sadowego w Jeleniej Górze, ul. Wojska Polskiego 56 pod numerem

0000135378

 

*Konto w PLN

Biuro Podróży Amigos B.B Sp. z o.o.

Plac Ratuszowy 56, 58500 Jelenia Góra

Konto bankowe: Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. oddział  Jelenia Góra

50 2030 0045 1110 0000 0290 9690

 

*Konto w EURO

Biuro Podróży Amigos B.B Sp. z o.o.

Plac Ratuszowy 56, 58500 Jelenia Góra

Konto bankowe:Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. oddział  Jelenia Góra

PL15 2030 0045 3110 0000 0028 1530

swift: GOPZPLPW